Cvičení pro ženy - Klub Slunečnice

Pilates balanc balony

Termín: každý čtvrtek 17:20 - 18:20 hodin
Cena: 130 Kč

Sestava cviků, která spojuje klasické rehabilitační cvičení a východní cvičební techniky. Prováděné převážně na podložce, využívá hmotnosti vlastního těla, čímž zpevňuje svalstvo, bez zvýšení jeho objemu. Cvičíte ve svém vlastním tempu, v rytmu dechu svého těla s důrazem na kvalitu provedení daného úkonu.

Zdravotní cvičení dle Mojžíšové, pilates

cvičení pro těhotné Praha 1

Termín: každé úterý 18:30 - 19:30 hodin
Cena: 140 Kč/osoba

Sestava cviků je vhodná při neplodnosti, po šestinedělí, při gynekologických obtížích, inkontinenci a pohybových problémech. Cvičení dle Mojžíšové nemá vedlejší účinky a příznivě ovlivňuje celkový zdravotní stav, v žádném případě však nenahrazuje naordinovanou léčbu a doporučujeme poradit se se svým lékařem o vhodnosti cvičení.

Mgr. Lenka Šutáková - Gravidjóga, Hatha jóga, Jóga pro náctileté

S jógou jsem se poprvé setkala v Austrálii, před deseti lety, kde jsem začala praktikovat její dynamické styly. S postupem času jsem zpomalovala a zjemňovala. Zlom v mém přístupu k józe a i k mému životu vůbec nastal po mém pobytu v Indii, kde jsem nějaký čas strávila i v jógovém ášramu. Od té doby je jóga velkou součástí mého života, dá se říct mým životním stylem. Jóga mě vede k sebepoznání, zklidnění a je pro mě terapeuticko-rehabilitačním prostředkem.

Po mém návratu z Indie jsem se zapsala na kurz jógy pro učitele a momentálně jsem držitelkou certifikátů z prvního, druhého a třetího stupně Instruktora jógy udělovaných Mezinárodní školou Fisaf. Mimo jógy se ještě věnuji védské meditaci a ajurvédě, kterou jsem také dva roky studovala pod vedením Dr. Govinda Rajpoota. Mé lekce jsou vedeny v duchu klasické Hatha jógy s prvky jógové terapie a Sivananda jógy, se kterou jsem se seznámila právě při mé návštěvě Indie. Během mých lekcí kladu velký důraz na správné dýchání a jeho propojení s jednotlivými ásanami.

Jóga - NOVINKA

Termín: každá středa 17:00 - 18:00 hodin
cena: 150 Kč
Lektorka: Mgr. Lenka Šutáková

Přidejte se k nám každou středu .. lekce jsou vedeny v duchu klasické Hatha jógy s prvky jógové terapie a Sivananda jógy, se kterou jsem se seznámila právě při mé návštěvě Indie. Během mých lekcí kladu velký důraz na správné dýchání a jeho propojení s jednotlivými ásanami ..

Jóga pro náctileté - NOVINKA

Termín: každá středa 16:00 - 17:00 hodin
cena: 100 Kč (platba předem, 10 lekcí)
Lektorka: Mgr. Lenka Šutáková

Jóga pro náctileté je jak už název napovídá určena dětem starším, které by se rády protáhly. Jóga je prospěšná nejenom pro dospělé, ale i pro děti, a to se stejnými účinky. To znamená např. odbourává stres, což je v dnešním světě potřeba i u dětí, dále posiluje svalové skupiny, které mohou být ochablé v době informačních technologií už i v tomto věku (zejména zádové svaly), zlepšuje koncentraci a paměť. Jóga působí také blahodárně na dětský nervový systém, čímž je zklidň uje a může vést ke zlepšení spánku. Praktikována je klasická hatha jóga, což je styl tradiční pomalejšího protahovacího charakteru s velkým důrazem na dech.

Lektorka Barbora Nováková, DiS

Diplomovaná porodní asistentka s 12ti letou praxí na porodních sálech v České Republice a Británii, nyní zaměstnána na jedné z nejvýznamějších klinik v Praze, v současné době na mateřské dovolené. Těším se na Vás.

Dno pánevní

cvičení pro těhotné Praha 1

Termín: každé úterý 16:30 - 17:30 hodin
cena: 140 Kč
Lektorka: Barbora Nováková, DiS

Pokud jste těhotná, nejlépe ve 2.trimestru, je to ideální čas na prozkoumávání těchto technik. Protože až přijde čas porodu, musíme vědět co a jak uvolnit, či následně po porodu zpevnit. Pokud je pánevní dno stažené, byť si toho nemusíme být vědomé, žena se při porodu “neotevře” a končí císařským řezem. Řadě žen naopak po přirozeném porodu zůstávají pánevní dna po zbytečně dlouhou dobu ochablá nebo se špatně vrací ke svému sexuálnímu životu.

Pánevní dno není jen mechanické těžiště lidského těla, ale také těžiště naší životní energie, vitality a životního projevu. Cvičení s pánevním dnem je základem všech východních cvičebních systémů jako je jóga, tao, tai či aj., kde se pomocí speciálních technik, dechu a vědomé schopnosti ovládat tyto svaly pracuje s jakoby pumpou k čerpání energie. Na lekcích se seznámíte s technikami vycházejícími ze Školy pánevního dna.

Petra Čabalová

Praktikuje jógu s přestávkami 10 let. V roce 2011 absolvovala roční kurz pro učitele kundalini jógy, zaštítěného Mezinárodní organizací Kundalini Research Institut (USA). Na svých lekcích se snaží vést a inspirovat lidi k tomu, aby nalezli a probudili svou vnitřní sílu, svobodu a skryté schopnosti.

Jemná jóga - cvičení i pro těhotné

Termín: každý čtvrtek 18:20 - 19:20 hodin
Cena: 150 Kč/osoba
Lektorka Petra Čabalová

Jemná jóga - nejen pro těhotné. Jemná jóga je pomalé a klidné cvičení se snadným, nenáročným průběhem. Lekce je plná protahovacích ásan, kdy se důraz klade na dech, správnost provedení, uvolnění a protažení zad a také obnovení zdraví celé páteře. Mezi pozice jsou zařazovány krátké pauzy pro zklidnění, kdy pozice doznívá a zvyšují se její účinky. Jemná jóga je velmi vhodná také pro těhotné ženy. Lehce a bez napětí budeme přecházet do pozic, abyste v nich našli, co potřebujete. Nenásilným způsobem si uvědomíte důležitost dechu a sílu přítomného okamžiku.

Další cvičení

Zumba

Termín: každou středu 19:00 - 20:00 hodin
Cena: 100 Kč
Lektorka Vlaďka Ptáčková - certifikovaná lektorka Zumby

Vhodné i pro začátečníky a pro všechny co se rádi hýbou v rytmu tance.

nahoru